Boys AE Tournament (St. Marys Minor Hockey)

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Rachael Torrance on Saturday, October 12, 2019 (27 views)
Full tournament rules can be viewed here.

Click to view full-size image
Submitted By Pete Frehner on Friday, September 27, 2019 (164 views)
Registrations have been flying in - all divisions full

Schedule is now posted!



Click to view full-size image
Submitted By Pete Frehner on Sunday, September 15, 2019 (47 views)
We are still looking for a few teams in all 4 divisions (Atom, Peewee, Bantam and Midget).

Registration is online and divisions will close by the end of next week  (Fri Sept 27)

Follow this link to register:  Registration

Any inquiries can be sent to [email protected]


Click to view full-size image
Submitted By Pete Frehner on Wednesday, June 5, 2019 (160 views)
click here for more details on how to register your team for our fall AE Tournament
Other Recent Articles
    Upcoming Events
    Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
    ThursdayFridaySaturdaySundayMonday
    XOVER
    10:00 AM
    Ingersoll
    @ St Marys
    Rock [1]
    Atom-B
    10:15 AM
    Dorchester
    @ Mitchell
    Blue [2]
    Atom-A
    11:00 AM
    BCH
    @ Woodstock
    Rock [3]
    Bantam-A
    11:15 AM
    Listowel
    @ St Marys
    Blue [4]
    Bantam-B
    12:00 PM
    BCH
    @ South Huron
    Rock [5]
    XOVER
    12:30 PM
    Collingwood
    @ Tillsonburg
    Blue [6]
    Peewee-A
    1:15 PM
    Woolwich
    @ St Marys
    Rock [7]
    Peewee-A
    1:45 PM
    Ilderton
    @ Ingersoll
    Blue [8]
    Peewee-A
    2:30 PM
    Collingwood
    @ Lambeth
    Rock [9]
    Pool A
    3:00 PM
    New Hamburg
    @ St Marys
    Blue [10]
    XOVER
    3:45 PM
    Tillsonburg
    @ Mitchell
    Rock [11]
    Pool B
    4:15 PM
    Huntsville
    @ Strathroy
    Blue [12]
    Atom-A
    5:00 PM
    St Marys
    @ Woodstock
    Rock [13]
    Atom-B
    5:30 PM
    Mitchell
    @ Ingersoll
    Blue [14]
    XOVER
    6:00 PM
    Dorchester
    @ BCH
    Rock [15]
    Peewee-A
    6:30 PM
    St Marys
    @ Napanee
    Blue [16]
    XOVER
    7:00 PM
    St Marys
    @ BCH
    Rock [17]
    Bantam-B
    7:45 PM
    South Huron
    @ Tillsonburg
    Blue [18]
    Bantam-A
    8:15 PM
    Listowel
    @ Collingwood
    Rock [19]
    Peewee-A
    10:00 AM
    Ingersoll
    @ Collingwood
    Rock [20]
    Peewee-A
    10:15 AM
    Napanee
    @ Ilderton
    Blue [21]
    Peewee-A
    11:15 AM
    Lambeth
    @ Woolwich
    Rock [22]
    Pool A
    11:30 AM
    St Marys
    @ Tillsonburg
    Blue [23]
    XOVER
    12:30 PM
    Strathroy
    @ New Hamburg
    Rock [24]
    Pool B
    12:45 PM
    Mitchell
    @ Huntsville
    Blue [25]
    Atom-A
    1:45 PM
    St Marys
    @ BCH
    Rock [26]
    XOVER
    2:00 PM
    Woodstock
    @ Mitchell
    Blue [27]
    Atom-B
    2:45 PM
    Ingersoll
    @ Dorchester
    Rock [28]
    Bantam-A
    3:00 PM
    St Marys
    @ Collingwood
    Blue [29]
    Bantam-B
    3:45 PM
    Tillsonburg
    @ BCH
    Rock [30]
    XOVER
    4:15 PM
    South Huron
    @ Listowel
    Blue [31]
    Peewee-Ch
    5:00 PM
    A7
    @ A2
    Rock [32]
    Peewee-Ch
    5:30 PM
    A6
    @ A3
    Blue [33]
    Peewee-Ch
    6:15 PM
    A5
    @ A4
    Rock [34]
    Pool B
    6:45 PM
    Strathroy
    @ Mitchell
    Blue [35]
    XOVER
    7:30 PM
    St Marys
    @ Huntsville
    Rock [36]
    Pool A
    8:00 PM
    Tillsonburg
    @ New Hamburg
    Blue [37]
    Atom-Ch
    9:00 AM
    B2
    @ A1
    Rock [38]
    Atom-Ch
    9:15 AM
    A2
    @ B1
    Blue [39]
    Peewee-Ch
    10:00 AM
    Winner of 34
    @ A1
    Rock [40]
    Peewee-Ch
    10:15 AM
    Winner of 33
    @ Winner of 32
    Blue [41]
    Bantam-Ch
    11:15 AM
    B2
    @ A1
    Rock [42]
    Bantam-Ch
    11:30 AM
    A2
    @ B1
    Blue [43]
    Championships
    12:30 PM
    B2
    @ A1
    Rock [44]
    Championships
    12:45 PM
    A2
    @ B1
    Blue [45]
    Atom-Ch
    1:45 PM
    2 Seed
    @ 1 Seed
    Rock [46]
    Peewee-Ch
    2:00 PM
    2 Seed
    @ 1 Seed
    Blue [47]
    Bantam-Ch
    3:00 PM
    2 Seed
    @ 1 Seed
    Rock [48]
    Championships
    3:30 PM
    2 Seed
    @ 1 Seed
    Blue [49]
    Current Tournament
    Boys AE Tournament
    Upcoming Games
    • Atom - Crossover
      Fri
      Oct 18
      10:00 AM
      Ingersoll
      @St Marys
      Pyramid Recreation Centre (Rock Arena)
    • Atom - Pool B
      Fri
      Oct 18
      10:15 AM
      Dorchester
      @Mitchell
      Pyramid Recreation Centre (Blue Arena)
    • Atom - Pool A
      Fri
      Oct 18
      11:00 AM
      BCH
      @Woodstock
      Pyramid Recreation Centre (Rock Arena)
    • Bantam - Pool A
      Fri
      Oct 18
      11:15 AM
      Listowel
      @St Marys
      Pyramid Recreation Centre (Blue Arena)
    • Bantam - Pool B
      Fri
      Oct 18
      12:00 PM
      BCH
      @South Huron
      Pyramid Recreation Centre (Rock Arena)
    • Bantam - Crossover
      Fri
      Oct 18
      12:30 PM
      Collingwood
      @Tillsonburg
      Pyramid Recreation Centre (Blue Arena)
    Colours Legend
    • Atom
      Pool A
      Pool B
      Championships
    • Peewee
      Pool A
      Pool B
      championships
    • Bantam
      Pool A
      Pool B
      Championships
    • Midget
      Pool A
      Pool B
      Championships
    Printed from smmha.ca on Thursday, October 17, 2019 at 6:14 AM